12K Mükemmellik Modeli

12K Model; Kurumların kurumsal alt yapılarının küresel rekabet için güçlendirmesi ve yetkinliklerinin arttırılması için Stratejik, Operasyonel ve Sonuç olmak üzere 3 ana, 12 temel ve 75 alt kriteri ile klavuzluk eder. Günümüzde kurumların rekabet kabiliyeti çok sayıda ve ağarlıkta parametreye bağlı. bu parametreler farklı pazar dinamiklerine ve zamana bağlı olarak farklılıklar arz eder. Plast Met A.Ş. Olarak; T.C. Ekonomi Bakanlığı, KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanlığının desteklediği ve yürütücülüğünü TAYSAD' ın üstlendiği "Küresel Rekabet Yolunda Kurumsal Dönüşüm" Projesi Kapsamında 12K Mükemmelik Modeli Çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Plast Met Kalıp UKUB Üyesi

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB), 21.08.2002 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla, ülkemiz kalıpçılık endüstrisine hizmet veren tüm kurum ve kişileri temsil etmek üzere Bursa’da kurulmuştur. Birliğimiz, halen sektörümüzü yurtiçi ve yurtdışında temsil eden ilk ve tek kuruluştur. Üretimin temeli “kalıp” ilkesinden hareketle; çağdaş toplumlar için daha iyi teknolojiler ile hizmet ve üretim kalitesindeki gelişmeler doğrultusunda, kapsamı gittikçe artan kalıpçılık sektörüne uluslararası boyut kazandırmada, etkin faaliyetleri hedefleyen bir sivil toplum örgütü olmaktır. Plast Met Kalıp olarak 2006 yılından itibaren bu Ulusal Kalıp Üreticileri Birliğinin bir üyesi olmaktan gurur duyuyoruz.

Bursa Kurumlar Ligi Masa Tenisi Turnuvasındayız...

Türkiye' de Masa Tenisi deyince Bursa' nın özel bir yeri olduğunu düşünüyoruz. 80' li yıllarda bu işe gönül vermiş değerli antrenörlerimizin yetiştirdiği gençleri gören, daha önceden masa tenisi oynamış sevdalı kişiler bu spora yeniden başlamaya karar verdiler. Kısa zamanda Bursa' da 5-6 kuruluşun bir araya gelip karşılaşma yapması sonrasında veteran faaliyetlerinin ilk temelleri atılmış oldu.”Veteran”ın sözlükte karşılığı; ‘emektar, deneyimli kişi, emekli asker veya gazi’olarak tanımlanmıştır.

Şirketimiz  Bölgesel olarak düzenlenen 2013 / 2014 yılı Kurumlararası Masa Tenisi Müsabakalarına  katılmış ve başarı ile temsil etmiş 5. olarak turnuvayı bitirmiş, Türkiye çapında düzenelnecek olan Türkiye Kurumlar arası Müsabakalara girmeye hak kazanmıştır. Bu organizasyon için öncelikle bünyemizde 12 kişilik katılım ile firma içi müsabaka düzenlenmiş, dereceye giren personelimiz şirketimizi temsile hak kazanmıştır. Bu müsabakalarda misafir oyuncu olarak firmamızı temsil eden  Sn. Dr. Peyman JAVADİ beyefendiye de ayrıca teşekkür ederiz. 13 firmanın iştiraki ile  gerçekleşen bu turnuvaya katılımı sağlayan öncelikle İnsan Kaynakları Müdürümüz  Sn. Emel ŞENOL  hanımefendi ve Yön. Krl. Başkanımız Sn. Erol ŞENOL beyefendinin  vermiş oldukları destek, şirket içi personel motivasyonu  ile sosyal  ve  kültürel etkinliklere olan  duyarlılığımızı da ortaya koymuştur. Yaptığımız bu faaliyetler, sektör genelinde örnek bir şirket olmamızı  sağlamıştır. Sahip olduğumuz vizyon ile  amatörce başlayan bu mücadelemiz emsal teşkil edecek ve yönetimsel destek ile şirketimiz Türkiye çapında dereceye giren ve her platformda temsil edilen Uluslararası değerde bir şirket olacaktır.

Kan Bağışı Kampanyamız...

Kan bağışı ile hayat kurtarmanın önemine vurgu yapmak isteyen Plast Met Şirketler Grubu, 2011 yılından beri Kızılayın Kan Bağışı Kampanyasına Destek Veriyor Olmanın Grurunu Yaşıyor. "Birbirimize İhtiyacımız Var", "Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır" ve "Haydi Türkiye, İnsanımız İçin Sürekli Kan Bağışçısı Olmaya" sloganları ile Bağışçılarına ulaşmaya çalışan Kızılay' a bir destekte Son 5 Yıldır Plast Met Şirketler Gurubundan Geliyor. Her yıl geleneksel hale gelen Kızılay Kan Bağışı için, Kızılay' dan gelen Doktor, Hemşire ve Uzmanlar Gözetiminde, Plast Met Çatısı altında kurulan Kan Bağışı Merkezinde Yönetim Kadrosundan Mavi Yaka çalışanına kadar tüm gönüllüler Kan vererek İhtiyaç sahiplerine ve gelecek nesillere destek olmaktadır. PlastMet' te gelenek haline gelen "KAN BAĞIŞI KAMPANYASI" na, 2015 yılında da devam ederek geleneğimizi bozmadık.

2013 yılında Çalışanlarımızdan Sercan GEYİK arkadaşımızın Kızılay tarafından Layık Görülen Bronz Madalya Ödülünü Kızılay yetkilileri tarafından takdim edilmesi de Plast Met Şirketler Grubunun Kan Bağışı Kampanyasına Ne denli önem gösterdiğinin Kanıtıdır. Dileğimiz sadece bir kişi değil bir çok çalışanlarımızda bu gruru yaşamak. Sadece Bronz değil Altın madalyalar görmektir.